2023-04-24

Najlepsze drewniane gadżety reklamowe

Coraz większe znaczenie w kampaniach marketingowych ma ekologiczne podejście do produkcji materiałów reklamowych. Osoby dbające o środowisko nie zainteresują się ofertą firmy, która rozdaje gadżety wykonane z plastiku. Z tego powodu warto zdecydować się na drewniane upominki, które charakteryzują się estetycznym wyglądem i dużą wytrzymałością. Jakie przedmioty sprawdzą się w tej roli najlepiej? Sprawdź, jakie drewniane gadżety reklamowe są najskuteczniejsze i dowiedz się, dlaczego warto w nie inwestować.

Ekologiczne gadżety reklamowe

Produkty wykorzystywane do promocji firmy często kojarzą się ze zbędnymi gadżetami, które szybko lądują w koszu. Rozdawane są one zazwyczaj na targach branżowych lub spotkaniach biznesowych. Niekiedy dodaje się je także do zamówień klientów. Są więc tak powszechne, że coraz mniej osób zwraca na nie uwagę. Z tego powodu niektóre firmy rezygnują z gadżetów firmowych. Lepszym rozwiązaniem może być jednak zmiana tradycyjnych upominków na ekologiczne.

Drewniane, szklane czy porcelanowe produkty reklamowe od razu przyciągają uwagę. Ich estetyczne wykonanie sprawia, że mogą pełnić funkcję dekoracji w domu. Niektóre z nich są też bardzo praktyczne, dzięki czemu klienci mogą z nich korzystać na co dzień. Logo firmy umieszczone na takich gadżetach sprawia, że marka zapisuje się w głowach odbiorców. Rozdawanie takich upominków może więc przynieść wiele korzyści.

Praktyczne gadżety reklamowe z drewna

Oferta drewnianych gadżetów dla firm jest bardzo szeroka. Bez problemu można znaleźć akcesoria pasujące do działalności o różnym profilu. W przypadku przedsiębiorstw z branży gastronomicznej dobrym pomysłem są takie przedmioty jak stojaki na noże, deski do krojenia czy łyżki kuchenne. Do innych często wybieranych gadżetów zaliczyć można m.in.:

Ciekawym pomysłem jest też przygotowanie okolicznościowych gadżetów z drewna np. na święta lub jubileusze działalności firmy. Mogą to być zarówno oryginalne ozdoby, jak i ekologiczne upominki, dodawane do życzeń dla pracowników, wspólników i klientów. Drewno jest też idealnym materiałem do produkcji mini gier planszowych.

Uniwersalne gadżety reklamowe

Trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie drewniane gadżety reklamowe sprawdzają się w każdej branży. Niektóre akcesoria pasują do konkretnego profilu działalności firmy. Istnieje jednak kilka opcji, które można bez wątpienia uznać za uniwersalne. Do takich przedmiotów z pewnością można zaliczyć breloczki, długopisy, pudełka czy też podkładki pod kubki. Nadrukowanie własnego logo sprawi, że zwykłe gadżety z drewna staną się estetyczną i praktyczną formą reklamy.

Idealnym dodatkiem do drewnianych upominków ekologicznych będzie kubek z nadrukiem. Można go również zaliczyć do grupy produktów odpowiednich dla osób dbających o środowisko. Ceramiczne lub metalowe naczynie przyda się w domowej kuchni lub w pracy. Wystarczy zaprojektować odpowiedni wzór, aby kubek prezentował się atrakcyjnie. Taka reklama sprawdzi się w każdej branży.

Zalety gadżetów reklamowych z drewna

W przypadku ekologicznych gadżetów reklamowych największe znaczenie ma oczywiście użycie wysokiej jakości materiałów. Mocne i odpowiednio zabezpieczone drewno sprawi, że akcesoria będą służyły przez długie lata. Dzięki temu firma będzie kojarzyć się trwałością i niezawodnością. W przypadku plastikowych przedmiotów ciężko o takie przeświadczenie. Co więcej, drewno jest też wyjątkowo estetycznym materiałem. Klasyczny, naturalny wygląd sprawia, że klienci o wiele chętniej używają tego typu gadżetów.

Ekologiczne gadżety jako skuteczna reklama

Niektórzy zastanawiają się, czy ekologiczne gadżety promocyjne to skuteczna forma reklamy, czy tylko chwilowa moda, która szybko przeminie. Nie da się jednak ukryć, że świadomość społeczeństwa dotycząca dbania o środowisko cały czas rośnie. Z tego powodu produkty z drewna będą coraz popularniejsze. Z pewnością przyciągną one zdecydowanie większą liczbę potencjalnych klientów niż klasyczne gadżety plastikowe. Warto więc postawić na akcesoria, które nie są szkodliwe dla natury.