2023-05-05

Czy koszulki z własnym nadrukiem są drogie?

Naniesienie własnego nadruku na koszulkę wiąże się z szeregiem czynności, jakie należy wykonać w celu uzyskania estetycznego i profesjonalnego efektu. Przygotowanie spersonalizowanego projektu wymaga nakładu pracy, czasu, energii oraz odpowiedniej ilości finansów. Dowiedz się, czy koszulki z własnym nadrukiem są drogie. 

Koszulka z własnym nadrukiem – co warto wiedzieć?

Na koszulki z własnym nadrukiem decydują się osoby, którym zależy na spersonalizowaniu swojej odzieży lub ubrań przeznaczonych dla pracowników reprezentujących daną markę, firmę czy lokal gastronomiczny. Dzięki specjalnym zamówieniom możliwe jest posiadanie wyjątkowej linii odzieżowej, której nie ma możliwości zakupienia gdziekolwiek indziej. Najczęściej koszulki z nadrukami zdobione są spersonalizowanymi:

Koszulka z własnym nadrukiem stanowi nie tylko idealny sposób na spersonalizowanie szafy. Jest to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, który z pewnością nie powtórzy się na liście obdarowań. Odzież z naniesioną grafiką czy innym elementem można zamówić w specjalistycznych drukarniach lub firmach, które świadczą tego rodzaju usługi. 

Jak robi się koszulkę z własnym nadrukiem? 

Stworzenie profesjonalnej koszulki ze spersonalizowanym nadrukiem to nie lada wyzwanie. Czynność ta wymaga nakładu kilku specjalistów, których praca zestawiona ze sobą umożliwia osiągnięcie wspólnego efektu. Aby przygotować takie ubranie, należy kolejno:

Koszulka z własnym nadrukiem – co wpływa na cenę?

Chcąc przygotować spersonalizowaną koszulkę z nadrukiem, konieczne jest wykonanie nieistniejących wcześniej grafiki, rysunku lub zdjęcia. Wymaga to odpowiednich umiejętności, dzięki którym powstały element będzie charakteryzował się estetyką i profesjonalizmem. Nanosząc nadruk na samą koszulkę, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów wykańczających takich, jak np.:

Na koszt koszulki z własnym nadrukiem wpływają jednak nie tylko czynności związane z wykonaniem spersonalizowanej grafiki, ale również z samym jej wydrukiem. Zazwyczaj jest to możliwe dzięki specjalnej technologii DTG, temotransferów oraz DTFT. Ze względu na ich wysoką jakość, sam nadruk charakteryzuje się ogromną trwałością i wytrzymałością. 

Czy koszulka z własnym nadrukiem jest droga?

Na cenę wpływa nie tylko sam element personalizacji, ale również baza, czyli sama odzież. Warto pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie takie drukarnie, które bazują na sprawdzonych materiałach. Trzeba mieć jednak na uwadze, że im lepszy efekt chce się uzyskać, wykonując koszulkę z nadrukiem, tym większy nakład pieniędzy będzie do tego potrzebny. Budżetowe koszulki oraz nietrwałe grafiki na nich umieszczane mieszczą się w granicach kilkunastu złotych. Za wysokiej jakości projekt trzeba natomiast zapłacić nawet kilkadziesiąt lub niekiedy kilkaset złotych. Warto jednak zapytać sprawdzoną drukarnię o indywidualną wycenę, ponieważ poszczególne projekty różnią się od siebie, co wpływa na ich ostateczną wycenę.