2022-09-30

Jak dbać o koszulki z nadrukiem?

Ciekawy nadruk na koszulce lub innej odzieży to świetna metoda personalizacji. Ubrania z logo lub napisem nabierają indywidualnego charakteru. Można dzięki nim wyrazić siebie i podkreślić swój styl. Aby nadruk prezentował się estetycznie przez długi czas, należy jednak odpowiednio o niego dbać. W jaki sposób można ochronić znakowanie przed zniszczeniem? Od czego zależy wytrzymałość materiału? Sprawdź kilka praktycznych porad, które zagwarantują trwałość Twojej koszulki z nadrukiem.

Pielęgnacja koszulek z nadrukiem – o czym należy pamiętać?

Nowoczesne metody drukowania na odzieży zapewniają wysoką jakość i trwałość każdego projektu. Stosowanie odpowiednich technik prania, prasowania czy suszenia może jednak jeszcze bardziej wydłużyć okres przydatności ubrania. Przede wszystkim należy unikać wybielania z użyciem silnych środków chemicznych. Użycie tego rodzaju detergentów na znakowanej tkaninie może uszkodzić grafikę. Koszulki z nadrukiem powinny być traktowane niezwykle delikatnie. Wtedy można mieć pewność, że będą służyć przez długie lata.

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Podstawą jest delikatny program pralki i odpowiednio dobrane środki chemiczne. Aby bluzy i koszulki z nadrukiem nie były narażone na tarcie, warto prać ubrania na lewej stronie i zrezygnować z wirowania. W przeciwnym razie można uszkodzić nie tylko materiał, ale także znakowanie. Jeśli odzież prana jest ręcznie, to nie należy jej wyżynać. Lepszą metodą będzie delikatne naciskanie i czekanie, aż nadmiar wody spłynie z ubrania. Dzięki temu tkanina zachowa swoją jakość.

Metoda prania i temperatura wody muszą być dostosowane do danego materiału. Ubrania z nadrukiem najczęściej szyte są z bawełny, ale lepiej zawsze się upewnić. Informacje na temat temperatury można znaleźć na metce produktu. Niestosowanie się do zaleceń i wybranie złego programu pralki mogą skutkować zniszczeniem grafiki oraz materiału.

Jak suszyć koszulki z nadrukiem?

Prawidłowe suszenie odzieży z nadrukiem nie wymaga tylu informacji co pranie. Znakowane ubrania można spokojnie suszyć na zwykłej suszarce. Nie ma też przeciwwskazań do wystawienia mokrego prania na słońce. Trzeba jednak pamiętać, aby t-shirty nie były na dworze zbyt długo, ponieważ istnieje ryzyko, że nadruk na koszulce wyblaknie. Należy też unikać używania suszarki bębnowej oraz pozostawiania odzieży na ciepłych kaloryferach.

Jak prasować koszulki z nadrukiem?

Odzież z nadrukiem najlepiej prasować na lewej stronie. Ryzyko zniszczenia grafiki jest wtedy zdecydowanie mniejsze. Jeśli to możliwe, powinno się unikać jeżdżenia żelazkiem po znakowaniu. Dobrym rozwiązaniem jest prasowanie odzieży przez kawałek innej tkaniny.

Znakowanie odzieży – czy metoda ma znaczenie?

Pranie, suszenie i prasowanie koszulek z nadrukiem wygląda podobnie niezależnie od wykorzystanej metody znakowania. Warto jednak zaznaczyć, że grafiki wykonane przy użyciu folii flex mogą być nieco bardziej odporne na wysokie temperatury. Oczywiście nie oznacza to, że tkaniny znakowane inną techniką nie są wytrzymałe. W naszej drukarni używamy wysokiej jakości farb oraz specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu każdy produkt wyróżnia się trwałością i estetycznym nadrukiem.

Jeśli technika nanoszenia grafiki lub materiał, z którego uszyto ubranie, wymaga specjalnego traktowania, to wszystkie informacje można z pewnością znaleźć na metce produktu. Zazwyczaj wystarczy dostosować temperaturę wody, wyprać koszulkę ręcznie lub ustawić odpowiedni program na pralce.

Ile prań wytrzymują ubrania z nadrukiem?

Zazwyczaj koszulki z nadrukiem zachowują pełnię swoich kolorów nawet po kilkuset praniach. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji odzieży. Niestosowanie się do zasad prania, suszenia czy prasowania może bardzo szybko sprawić, że grafika zacznie pękać lub blaknąć. Duże znaczenie ma też jakość wykonanego znakowania. W naszej drukarni przykładamy uwagę do każdego produkty, aby Twoje zamówienie spełniało najwyższe standardy jakościowe. Stworzone przez nas projekty prezentują się estetycznie i wyróżniają się wysoką trwałością.