2022-08-26

Jak prawidłowo prać ubrania z logo?

Bluzy czy koszulki z nadrukiem wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Aby wzór utrzymał się jak najdłużej, należy właściwie się z nim obchodzić. Dotyczy to także sposobu prania. Usuwanie plam przy użyciu silnych środków chemicznych może uszkodzić lub całkowicie zetrzeć grafikę. Sprawdź, jak prać ubrania z logo, aby nie zniszczyć delikatnego materiału i kolorowego logo.

Czy można wybielać koszulki z nadrukiem?

Wybielanie odzieży wiąże się zawsze z użyciem środków chemicznych potocznie zwanych wybielaczami. Użycie takiego detergentu na zadrukowanej tkaninie skutkować będzie prawdopodobnie trwałym uszkodzeniem grafiki. Dlatego nie zaleca się prania znakowanej odzieży z dodatkiem substancji wybielających. Koszulki z nadrukiem powinny być traktowane delikatnie. Pranie musi odbywać się najlepiej w niskiej temperaturze i z małą ilością ostrych detergentów.

Odzież z nadrukiem – jak dbać o ubrania z logo?

Aby skutecznie wyprać ubrania z nadrukiem, należy stosować się do kilku ogólnych porad. Przestrzeganie ich sprawi, że plamy znikną, a bluzy i koszulki będą nadal prezentować się estetycznie.

Różne metody nadruku – jak prać ubrania z logo?

Oczywiście ogromne znaczenie ma sposób prania. Delikatne środki chemiczne to podstawa, ale istotny jest też wybór programu w pralce. Aby bluzy i koszulki z nadrukiem nie uległy zniszczeniu, należy zrezygnować z wirowania i postawić na tryb przeznaczony do delikatnych tkanin. Zbyt intensywne pranie lub użycie wybielaczy do pozbycia się plam może uszkodzić delikatne elementy ubrania. Jeśli znakowane materiały pierze się ręcznie, to nie należy ich wyżynać. Zamiast tego trzeba je delikatnie naciskać, aby pozbyć się nadmiaru wody. Dzięki tej metodzie tkaniny nie będą miały plam, a jednocześnie zachowają swoją jakość.

Technika prania oraz temperatura wody muszą być dostosowane do rodzaju znakowania. Niektóre bluzy i koszulki z nadrukiem wymagają dokładnie przystosowanej pielęgnacji. Niestosowanie się do zaleceń może skutkować zniszczeniem grafiki i materiału w pralce.

Sitodruk

Od metody nadruku zależy wybór temperatury prania. Sitodruk jest jedną z najbardziej wytrzymałych technik znakowania odzieży. Farby używane do wykonywania tego typu wzorów są odporne na pranie, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i promienie słoneczne. Ubrania zdobione sitodrukiem można prać nawet w 50 stopniach. Wyższe temperatury mogą powodować odkształcanie się i ścieranie kolorów.

Sublimacja

Jest to bardzo trwała metoda zdobienia tkanin, a w dodatku pozwala uzyskać wzory o bardzo wysokiej rozdzielczości. Barwnik wnika głęboko w strukturę materiału, dlatego jest odporny na blaknięcie, pranie oraz ścieranie. Nie bez znaczenia jest też niska wrażliwość na temperaturę, mróz i opady atmosferyczne. Odzież z nadrukiem sublimacyjnym można prać wielokrotnie bez obaw o jakość wzoru. Należy jednak pamiętać, aby nie ustawiać za wysokich obrotów.

Druk cyfrowy

Nadruki wykonane tą metodą są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie cechują się głębią kolorów i wysoką jakością szczegółów. Należy jednak uważać z doborem trybu prania. Bluzy i koszulki z nadrukiem cyfrowym najlepiej prać w 30 lub 40 stopniach. W ten sposób będą one prezentować się estetycznie przez bardzo długi czas.

Folia flex

Wzory graficzne naniesione za pomocą folii flex są elastyczne, dzięki czemu sprawdzają się na różnych rodzajach tkanin. Nadruki mogą wytrzymać bardzo długo bez żadnych uszczerbków, ale najlepiej prać je w niskiej temperaturze przy użyciu delikatnych środków. Plam na tego typu materiale nie należy też usuwać wybielaczami czy rozpuszczalnikami.

Ile prań wytrzymują bluzy i koszulki z nadrukiem?

Wytrzymałość nadruków zależy od metody znakowania. Najtrwalsza będzie sublimacja, a także haft komputerowy, który nie wykorzystuje farb, dlatego nie może się zetrzeć. Pozostałe techniki również zapewniają wysokiej jakości grafiki, które przy odpowiedniej pielęgnacji pozostają estetyczne przez długi czas. Wystarczy więc stosować się do zaleceń, a bluzy i koszulki z nadrukiem wytrzymają wiele prań.