2023-07-21

Jakie są koszty druku na tkaninach?

Druk na tkaninach jest coraz częstszą formą ozdabiania ubrań wybieraną przez producentów. Nie każdy wie, że istnieje możliwość wykonania spersonalizowanej odzieży, na której naszyty zostanie wybrany przez daną osobę wzór. Dowiedz się, jakie są koszty druku na tkaninach i sprawdź, co wpływa na ostateczną cenę.

Kto zajmuje się wykonywaniem druku na tkaninach?

Aby wejść w posiadanie ubrania spersonalizowanego specjalnym nadrukiem, konieczne jest złożenie odpowiednio wcześniej zamówienia. W tym celu należy udać się do wybranej przez siebie drukarni, która oferuje taką możliwość. Warto wybierać sprawdzone miejsca, które zajmują się tego rodzaju czynnościami na co dzień. Wykonanie druku na tkaninach w niektórych miejscach może być kwestią drugorzędną. To natomiast często prowadzi do niskiej jakości wykonywanych ubrań. Wykonanie druku na tkaninie profesjonalnej znacznie lepiej jest zlecić firmie drukarskiej, która proponuje dobrze wykonane hafty, bazując na profesjonalnej wiedzy, innowacyjnym sprzęcie, a także wieloletnim doświadczeniu w branży. To sprawi, że wykonywane produkty będą charakteryzowały się bardzo wysoką jakością, a haftowane wzory będą wykonywane z dbałością o każdy szczegół! 

Od czego zależy koszt druku na tkaninach?

Jak można się domyślać sposób znakowania oraz jakość efektu jest zależna od doświadczenia osoby, która wykonuje znakowanie. To, czy drukarnia uznawana jest za jedną z lepszych ma więc ogromne znaczenie w kwestii wyceny. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku najistotniejsza jest inwestycja w produkt. Znacznie bardziej opłacalne jest wydanie nieco większej kwoty na początku niż naprawianie, poprawianie czy nawet wykonywanie na nowo druku na ubraniu. Na cenę znakowania odzieży wpływa również kilka innych czynników.

Rodzaj tkaniny

Tkanina, na jakiej wykonywany jest nadruk, wpływa na to, jaki efekt jest możliwy do uzyskania. Nie każdy materiał umożliwia wykonanie kilkukolorowych elementów. Warto zaznaczyć, że im lepsza odzież, tym trwalszy efekt znakowania. W trakcie wyboru ubrania dobrze jest dopytać w drukarni, jaki rodzaj materiału jest przez nich najbardziej polecany.

Wielkość nadruku

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że wielkość nadruku ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o ostateczną wycenę ubrania z haftem. Jest to kwestia związana nie tylko z czasem, jaki potrzebny jest do wykonania całego elementu, ale również liczba zużytych nitek.

Rodzaj projektu

Należy mieć na uwadze, że im nadruk bardziej skomplikowany, tym cena jego wykonania na ubraniu może być wyższa. Tutaj pod uwagę bierze się również doświadczenie osoby wykonującej haft. Powinna ona dysponować odpowiednią wiedzą, która umożliwia dobranie najlepszej metody znakowania indywidualnie do danego elementu.

Metoda znakowania

Na rynku wyróżnia się kilka metod wykonywania nadruków na tkaninach. Ostateczną formę nanoszenia haftu dostosowuje się do rodzaju materiału, na jakim ma powstać projekt, a także jego skomplikowania. Wyróżnić można takie formy znakowania jak:

Druk na tkaninach – ile kosztuje?

Jak wspomniano wcześniej, koszt druku na tkaninie jest zależny od kilku bardzo istotnych kwestii. Należy pamiętać, że na cenę składa się nie tylko sam proces znakowania, ale bardzo często również sam produkt, jakim jest odzież. Zazwyczaj drukarnie oferują wstępną wycenę widoczną na poszczególnych ubraniach, a następnie, w momencie gdy klient dostarcza wybrany przez siebie projekt, jaki ma zostać naniesiony na produkt, ustalana jest cena końcowa. 

Szukając dla siebie najlepszego miejsca do drukowania odzieży, należy jednak kierować się nie tylko atrakcyjną ceną, ale przede wszystkim profesjonalizmem, jaki oferuje dane miejsce.