2023-02-24

Znakowanie odzieży reklamowej — jaką metodę wybrać?

Jeżeli zdecydowałeś się na kupno odzieży reklamowej z logo firmy, to powinieneś wiedzieć, jak duże znaczenie ma technika nadruku wybranego wzoru. Istnieje kilka metod, które dają możliwość znakowania zarówno ubrań, jak i innego rodzaju gadżetów promocyjnych. Tak duży wybór sprawia, że bez problemu można dopasować technikę, która gwarantuje wysoką trwałość i odpowiednią ilość kolorów nadruku. Jak odnaleźć się na rynku odzieży reklamowej? Na co zwrócić uwagę, wybierając metodę nadruku? Zapoznaj się z dostępnymi technikami i sprawdź, które sprawdzi się w Twoim przypadku.

Dostępne techniki znakowania odzieży — czym się wyróżniają?

Każdy dystrybutor odzieży reklamowej oferuje obecnie kilka technik znakowania, które zapewniają najwyższej jakości druk. Rozwój technologii sprawił, że obecnie wykorzystuje się nie tylko tradycyjne maszyny, ale także komputerowo sterowane urządzenia. Odzież robocza i gadżety reklamowe personalizowane są przy pomocy sitodruku, termotransferu, druku cyfrowego, haftu, sublimacji czy folii flex.

Wymienione przykłady technik znakowania odzieży różnią się od siebie sposobem nakładania wzoru, przygotowaniem, ceną czy wymaganiami względem materiałów. Niektóre z nich opłacalne są dopiero przy dużych zamówieniach. Nasza hurtownia odzieży reklamowej jest w stanie zawsze doradzić metodę, która będzie korzystna dla danej firmy.

Nadruki pośrednie — folia flex, sublimacja czy termotransfer?

Wszystkie techniki znakowania dzielą się na pośrednie i bezpośrednie. Te pierwsze wykonywane są w kilku etapach. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wzory przenosi się na specjalne folie lub kalki, a dopiero później na koszulki, bluzy czy inne materiały. Każda z tych metod zapewnia estetyczny wygląd i wysoką trwałość nadruków.

Nadruki bezpośrednie — sitodruk, druk cyfrowy DTG czy haft komputerowy?

Jak sama nazwa wskazuje, nadruki bezpośrednie nanoszone są od razu na każdego rodzaju odzież reklamową bez dodatkowych etapów. W przypadku znakowania artykułów reklamowych jedną z tych metod grafika jest połączona z materiałem. Dzięki temu można stworzyć gadżety oraz odzież najwyższej jakości.

Odzież firmowa na zamówienie — dlaczego metoda znakowania jest tak ważna?

W naszej firmie tworzymy najwyższej jakości dodatkowe znakowanie odzieży. Dlatego zawsze staramy się pomóc w wyborze odpowiedniej metody, która zapewni oczekiwane efekty. Warto jednak wiedzieć, czy jesteś bardziej zainteresowany elegancją i stylem haftu komputerowego, czy jakością druku cyfrowego. Każdy szczegół może być kluczowy w produkcji ubrań roboczych i reklamowych.