2023-02-17

Zastosowanie technologii druku na drewnie — gdzie wykorzystuje się grawer?

Nadruk wykonany na powierzchni drewna lub wysokiej jakości sklejki jest coraz częściej wybieraną metodą znakowania firmowych opakowań i gadżetów. Wykonany innowacyjną technologią wzór świetnie prezentuje się też na drewnianych przedmiotach codziennego użytku. Wyróżnia się przede wszystkim wysoką estetyką i wytrzymałością. Dzięki nowoczesnym urządzeniom można drukować bezpośrednio na praktycznie każdej powierzchni płaskiej. Jak przebiega cały proces znakowania? Czy jakość druku jest zadowalająca? Dowiedz się, jak powstaje nadruk na różnego rodzaju drewnach i sprawdź, gdzie można go wykorzystać.

Jak powstaje nadruk na drewnianych przedmiotach?

Nie wszyscy wiedzą, że istnieje kilka technik, dzięki którym można wykonać nadruk na drewnianych elementach. Innowacyjną technologią druku jest wykorzystanie nowoczesnych drukarek. Działają one z użyciem polimerowych tuszów, które gwarantują wysokiej jakości wzory. Druk twardnieje pod wpływem promieni ultrafioletowych, dzięki czemu zyskuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

Nadruk wykonany innowacyjną techniką umożliwia odwzorowanie nawet skomplikowanych projektów. Fotograficzna jakość sprawia, że drukowanie zdjęć na powierzchni drewna lub wysokiej jakości sklejki daje niezwykły efekt. Dzięki temu można spersonalizować różne elementy dekoracji wnętrz oraz przedmioty codziennego użytku. Wzór na drewnie wykonany nowoczesną technologią druku nadaje się też świetnie do tworzenia gadżetów reklamowych i opakowań firmowych oraz materiałów promocyjnych.

Jak przebiega grawerowanie powierzchni drewna?

Grawerowanie jest kolejną innowacyjną technologią druku, w której wykorzystuje się działanie lasera. Skupiając jego wiązkę w danym miejscu, doprowadza się do odparowania lub spalenia powierzchniowej warstwy struktury drewna. W efekcie powstaje kontrast, będący odwzorowaniem oryginalnego projektu druku. Dzięki temu wzór jest doskonale widoczny. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku tej metody duże znaczenie może mieć rodzaj oraz kolor drewna.

Nadruk wykonany nowoczesną technologią grawerowania nie zawsze będzie taki sam. Dlatego drewno musi być zawsze dopasowane do potrzeb. Trzeba pamiętać, że niemożliwe jest odwzorowanie wszystkich kolorów. Grawer w drewnie ma jednak niepowtarzalny styl. Mimo swoich ograniczeń cieszy się więc ciągle dużą popularnością. Najlepsze efekty druku laserem można uzyskać na barwionych, dużych drewnianych przedmiotach. Wówczas wzór ma barwę przygaszonego złota.

W jakich branżach wykorzystuje się druk na drewnie?

Najwyższej jakości drukiem na drewnie zainteresowane są firmy z przeróżnych dziedzin gospodarki. W zależności od potrzeb poszczególne branże skupiają się na konkretnej metodzie druku. Grawer stosowany jest przede wszystkim na płaskich powierzchniach drewnianych. Znakuje się w ten sposób np.:

Kolorowy nadruk wykonany innowacyjną technologią stosowany jest głównie w branży reklamowej. Z jego wykorzystaniem powstają potykacze, stojaki, tablice oraz inne materiały promocyjne. Znakowanie na drewnie sprawdza się też w sektorze usługowym. Dzięki technologii druku z możliwością odwzorowania koloru można stworzyć ozdoby, które będą prezentować się znakomicie w restauracjach, barach czy innych lokalach.

Usługi druku na drewnie — kto wykonuje znakowanie na elementach drewnianych?

Z wykorzystaniem technologii druku na drewnie lepiej zwrócić się do profesjonalnych drukarni, które posiadają specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu można mieć pewność, że drewniane elementy nie zostaną zniszczone, a powierzchnia druku będzie wytrzymała. Trzeba jednak pamiętać, że duże znaczenie ma też przygotowany projekt. W przypadku zastosowania technologii druku na drewnie warto zwrócić uwagę na każdy szczegół. Tylko wtedy można oczekiwać efektu zgodnego z oczekiwaniami.

W naszej firmie oferujemy druk na elementach wykonanych z najwyższej jakości drewna. Specjalizujemy się w znakowaniu różnego rodzaju przedmiotów nowoczesną technologią druku. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie i zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów zamówienia.