2022-07-22

Czym jest druk cyfrowy DTG i dlaczego warto go wybrać?

Druk DTG to jedna z najbardziej zaawansowanych metod znakowania odzieży. Nazywana bardzo często drukiem bezpośrednim technologia pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno. Początkowo niewiele firm decydowało się na wykorzystanie tej innowacyjnej techniki na dużą skalę. Z czasem jednak stało się jasne, że druk cyfrowy jest realną alternatywą dla tradycyjnych metod produkowania koszulek, bluz czy innej odzieży ze zdobieniami. Dowiedz się, jakie są największe zalety technologii DTG i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Dlaczego DTG nazywa się drukiem bezpośrednim?

Wbrew pozorom metoda DTG opiera się na dosyć prostym sposobie działania. Cały proces jest bardzo podobny do tego, który zachodzi w zwykłej drukarce atramentowej. Różnica jest taka, że zamiast kartki papieru do urządzenia wprowadzana jest koszulka lub inny element odzieży. Sama drukarka jest też oczywiście większa, aby bez problemu można było wykonywać projekty na dużych skrawkach materiału.

Bezpośredniość w druku DTG odnosi się do nanoszenia farby drukarskiej od razu na ubranie. Kolor wchodzi w głąb tkaniny, dzięki czemu nadruk jest później niewyczuwalny pod palcami. Wzór na koszulkach jest wysokiej jakości, a materiał nie ulega zniszczeniu.

Jakie są największe zalety druku cyfrowego DTG?

Nadruk bezpośredni ma wiele właściwości, których tradycyjne techniki druku nie mogą zaoferować. Najważniejsze jest to, że ta innowacyjna technologia niweluje koszty związane z przygotowaniem szablonu. Dzięki temu cena nie zmienia się drastycznie w przypadku małych zamówień. Równie istotna jest możliwość natychmiastowego nanoszenia projektu na koszulki czy inną odzież. Dzięki temu realizacja każdego zlecenia zajmuje mniej czasu niż ma to miejsce w przypadku innych metod takich jak sitodruk.

Ze względu na wielkość urządzeń druk DTG umożliwia znakowanie wielu rodzajów produktów o różnych rozmiarach. Niezależnie od tkaniny uzyskany wzór wyróżnia się jakością kolorów, wysoką rozdzielczością i odpornością na uszkodzenia.

Nadruk bezpośredni DTG – czy warto z niego korzystać?

Dla wielu osób to sitodruk wciąż jest podstawową metodą znakowania odzieży. Przy niektórych zamówieniach jest on bardziej opłacalny, a sama technologia jest o wiele bardziej znana. Nie da się jednak ukryć, że w wielu przypadkach lepszą opcją będzie inna technika. Nadruk cyfrowy DTG sprawdzi się idealnie do produkcji serii odzieży z własnym wzorem. Koszulki czy bluzy z logo firmy lub różne gadżety promocyjne wykonane za pomocą tej metody będą prezentować się doskonale.

Nadruk DTG umożliwia wykorzystanie zdjęcia lub autorskiego wzoru, ponieważ projekt nanoszony na ubrania jest cyfrowym obrazem. Można więc samodzielnie przygotować plik w programie graficznym, a później odwzorować go na koszulce.

Jak przygotować plik do nadruku DTG?

Technologia cyfrowa gwarantuje to, że nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o gamę kolorystyczną. Dlatego w osobiście przygotowanym projekcie można użyć dowolnej liczny kolorów. Drukarka poradzi sobie nawet z najbardziej szczegółowymi wzorami. Problemu nie będą stanowić nawet zdjęcia w wysokiej rozdzielczości czy grafiki z wieloma detalami.

Należy zwrócić uwagę na wszystkie elementy projektu przed zamówieniem. Odpowiednio przygotowany plik zapewni, że nadruk na odzieży będzie wyglądał zgodnie z oczekiwaniami. Przy drukowaniu bezpośrednim nie ma utraty jakości obrazu, więc jeśli projekt jest dopracowany, to otrzymany produkt wygląda identycznie.

Druk cyfrowy – w jakich projektach sprawdza się najlepiej?

Technologia druku cyfrowego umożliwia doskonałe odzwierciedlenie głębi kolorów. Z tego powodu technika ta sprawdza się świetnie, jeśli grafika nanoszona na odzież ma wiele kolorów i przejść tonalnych. Żadna inna metoda nie przedstawi detali, granic i delikatnych akcentów tak dobrze, jak nadruk bezpośredni. Wzór będzie niezwykle efektowny i trwały.

Technika DTG wymaga jednak zastosowania specjalnych drukarek, które trzeba odpowiednio obsługiwać. Dlatego, aby koszulki, bluzy czy inne elementy odzieży prezentowały się najlepiej, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Druk dla Ciebie to miejsce, w którym Twoje produkty zostaną oznakowane precyzyjnie i jakościowo. W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama gadżetów, które możemy spersonalizować pod konkretne wymagania.